Hoppa till sidans innehåll

Spårvägens Senior-SM-Tecken


1970     Damsingel     Marita Neidert
      Damdubbel     Marita Neidert / va Johansson
1971     Damdubbel     Marita Neidert / Siv Pettersson
1977     Damdubbel     Marita Neidert / Birgitta Rådberg
1978     Mixeddubbel     Ulf Thorsell / Birgitta Rådberg
1981     Herrsingel     Mikael Appelgren
      Herrdubbel     Mikael Appelgren / Jan-Ove Waldner
1982     Herrdubbel     Jan-Ove Waldner /Jonny Åkesson, Rekord
      Damdubbel     Annelie Hernvall / Marie Lindblad, Arlöv
      Mixeddubbel     Jan-Ove Waldner / Annelie Hernvall
1983     Herrar lag     Lars Franklin, Kjell Höyheim, Kjell-Åke Waldner,
Jan-Ove Waldner
      Herrsingel     Jan-Ove Waldner
      Damdubbel     Annelie Hernvall med Marie Lindblad, Arlöv
      Mixeddubbel     Jan-Ove Waldner / Annelie Hernvall
1984     Herrar lag     Lars Franklin, Kjell Höyheim, Kjell-Åke Waldner,
Jan-Ove Waldner, Johan Fallby
      Herrsingel     Jan-Ove Waldner
      Damdubbel     Annelie Hernvall / Marie Lindblad, Mölndal
1985     Mixeddubbel     Jan-Ove Waldner / Anelie Hernvall
1986     Herrsingel     Jan-Ove Waldner
      Herrdubbel     Jan-Ove Waldner med Erik Lindh, Kungälv
1987     Herrar lag        Lars Franklin, Cladio Cano, Johan Fallby,
Göran Wranå
1989     Herrsingel     Jan-Ove Waldner
1991     Herrsingel     Jan-Ove Waldner 
      Herrdubbel     Jan-Ove Waldner med Jonny Åkesson, Rekord
1993     Damer lag     Pernilla Pettersson, Heléne Gustafsson,
Annika Johansson, Christina Casserborg,
Pernilla Drevegård
1995      Damdubbel     Pernilla Pettersson / Heléne Gustafsson 
1996     Damsingel     Pernilla Pettersson
      Damdubbel     Pernilla Pettersson / Heléne  Gustafsson 
1997     Damsingel     Pernilla Pettersson
2000     Damer lag     Sandra Johansson, Nina Vakkila,
Katja Nieminen, Annika Johansson,
Helené Gustafsson
2003     Damdubbel     Nina Vakkila/Marie Olsson
2008     Mixeddubbel     Mikael Zöögling/Malin Pettersson
      Damdubbel     Malin Pettersson/Sara Rask (Dänningelanda)
2010     Herrsingel     Jan-Ove Waldner
2011      Mixeddubbel     Anthony Tran/Daniela Moskowits
2013     Mixeddubbel     Anthony Tran/Daniela Moskowits (Mälarenergi)
2015     Damsingel     Jennifer Jonsson
      Damdubbel     Jennifer Jonsson/Stina Zetterström
Uppdaterad: 2017-10-10 22:55
Skribent: Anders Svensson

PingisPlayLogo


Måndag 20 november kl 18:30:
Spårvägen Herrar - Kävlinge
Lördag 25 november:
Spårvägen Damer - Halmstad
Söndag 26 november:

Spårvägen Damer - Eslöv
Samtliga kommande matcher

facebook

180 FB

 

Våra samarbetspartners:

DONIC LOGO-svart

 

 

Salesforce 

 

 

 

 ND_logo3

Skärmavbild 2015-03-30 kl. 22.23.33 

 

Postadress:
Spårvägens BTK - Bordtennis
Tellusborgsvägen 22
12633 Hägersten

Kontakt:
Tel: 08-199297
Fax: 08-199297
E-post: This is a mailto link

Se all info