Hoppa till sidans innehåll

Tävlingar arrangerade av Spårvägen (arkiv)


DONIC LOGO-svart

Här hittar du en lista över de tävlingar som Spårvägen har arrangerat. Vill du orientera dig i den svenska tävlingsfloran kan du läsa mer här. Du hittar även generalprogrammet för bordtennistävlingar i Sverige för säsongen 2017/18 här.

Stockholmsspelen 2017

Program

Deltagare alla klasser

Anmälningslista, Indelad per klubb.pdf

Spårvägens sommarpool 2017

Program

Deltagare alla klasser

Anmälad indelad per klubb

Sweden Hotels Open 16-18 september 2016

Inbjudan

Program

Deltagarlista per klass

Anmälningar per klubb

Spårvägens Sommarpool 12-14 augusti 2016

Inbjudan

Program

Deltagarlista

Resultat

Yasaka Ungdoms Grand Prix 9-10 april 2016

Inbjudan

Pojkar 12

Pojkar 14

Flickor 12

Flickor 14

Herrjuniorer 17

Herrjuniorer 20

Damjuniorer 17

Damjuniorer 20

TTEX-spelen 12-13 mars 2016

Inbjudan

Program

Anmälningslista per klubb

Deltagarlista per klass

Talangjakten 8-10 januari 2016

Program

Deltagare

Resultat

Östsvenska mästerskapen 5-6 december 2015

Inbjudan

Program

Resultat

Rikstopp-12 Driven 20 november 2015

Inbjudan

Rikstopp-12 20-21 november 2015

Inbjudan

Kvalificerade och reserver (uppdaterad den 6 nov 2015, kl. 13:50)

Tidsprogram

Resultat

 

Sweden Hotels Driven 25 september 2015

Inbjudan

Sweden Hotels Open 26-27 september 2015

Inbjudan

Deltagarlista per klubb

Anmälningslista per klubb

Seedade spelare

Program

Resultat

 

Spårvägens sommarpool 15-16 augusti 2015

Inbjudan

Deltagarlista per klass

Anmälningslista per klubb

Program

Resultat

 

TTEX-spelen 11-12 april 2015

TTEX-driven 10 april 2015

Inbjudan

Deltagarlista per klass

Anmälningslista per klubb

Program

Resultat

 

Talangjakten 3-4 januari 2015

Inbjudan

uttagna spelare

 

Nyårsdriven 2 januari 2015

Inbjudan

Resultat

 

Östsvenska Driven 5 december 2014

Inbjudan

Resultat

 

Östsvenska mästerskapen 6-7 december 2014

Inbjudan

Resultat

  

Region Top12 den 11-12 oktober 2014

Inbjudan

uttagna

Resultat

 

Sweden Hotels Open 27-28 september 2014

Inbjudan

Anmälningslista per klubb 

Program

Resultat

 

Sweden Hotels Driven 26 september 2014

Inbjudan

Resultat

 

Spårvägens sommarpool 16-17 augusti 2014

Inbjudan

Anmälningslista per klubb

Deltagarlista per klass

Resultat

 

Stockholmsspelen 5-6 april 2014
Inbjudan

 

Spårvägens vårdrive in 4 april 2014

 


Spårvägens Nyårs Drive in 2014
Resultat
Inbjudan


Talangjakten 2014
Program
Deltagarlista 

 

Östsvenska Mästerskapen 2013

Program
Deltagarlista
Inbjudan
 
Resultat Drive in 

 

TTEX-spelen 2013

Program
Deltagarlista per klass
Deltagarlista per klubb

Inbjudan TTEX-spelen 2013

 

Safe Transport poolen 2013
Resultat
Program

Deltagarlista
Inbjudan

 

UGP slutspel 2013
Program UGP 2013
Deltagarlista UGP 2013

 

Stockholmsspelen 2013

Program Stockholmsspelen 2013
Deltagarlista per klass Stockholmsspelen 2013
Anmälningslista per klubb Stockholmsspelen 2013
Inbjudan Stockholmsspelen 2013

 

Vårdriven 2013
Inbjudan Vårdriven 2013

Talangjakten 2013
Resultat Talangjakten 2013
Deltagarlista Talangjakten 2013
Inbjudan Talangjakten 2013


Östsvenska Mästerskapen 2012
Resultat
Program
Deltagarförteckning
Seedade spelare
Inbjudan ÖSM 2012

 

TTEX-spelen 2012
Resultat
Program
Deltagarlista
Seedade spelare
Inbjudan

 

 

 

 

 

 

Spårvägen Veteran Open 2012
Inbjudan

 

Safe Transport Top 16, 2012
Program
Anmälda spelare
Inbjudan
Anmälningslista


Resultat
Slutspel

Minicadetter pojkar poolspel
Minicadetter pojkar matchöversikt
Minicadetter flickor poolspel
Minicadetter flickor matchöversikt

Cadetter pojkar poolspel
Cadetter pojkar matchöversikt
Cadetter flickor poolspel
Cadetter flickor matchöversikt

Herrjuniorer poolspel
Herrjuniorer matchöversikt
Damjuniorer poolspel
Damjuniorer matchöversikt

 

Stockholmsspelen 2012 (och Stockholmsdriven)

Resultat Stockholmsspelen 2012
Program Stockholmsspelen 2012
Deltagarlista per klass, Stockholmsspelen 2012
Anmälningslista per klubb, Stockholmsspelen 2012
Seedade spelare Stockholmsspelen 2012
Inbjudan

Spårvägens Nyårs Drive-in 2012
Resultat
Inbjudan

Talangjakten 2012
Program
Anmälda spelare
Spelform och tidsplan

Östsvenska Mästerskapen 2011
Program
Deltagarlista och resultat
Inbjudan
Anmälningslista

TTEXspelen 2011
Program
Deltagarlista
Seedningslista
Inbjudan 

 

Safe Transport Top 16 2011
Program
Lottning och resultat
Deltagarlista
Inbjudan

Drive in 2011
Resultat
Inbjudan

TTEXSPELEN 2011
Resultat
Program
Deltagarlista
Seedade spelare
Anmälda (klass)
Anmälda (klubb)
Inbjudan

Talangjakten 2011
Program
Anmälda spelare
Inbjudan
Resultat kval
Matchöversikt Pool T
Matchöversikt Pool U
Matchöversikt Pool V
Matchöversikt Pool X
Matchöversikt Pool Y
Matchöversikt Pool Z
Poolresultat T
Poolresultat U
Poolresultat V
Poolresultat X
Poolresultat Y
Poolresultat Z

Poolresultat CON T
Poolresultat CON U
Poolresultat CON V
Poolresultat CON X

Matchöversikt Pool A
Matchöversikt Pool B
Matchöversikt Pool C
Matchöversikt Pool D
Poolresultat A
Poolresultat B
Poolresultat C
Poolresultat D 

Poolresultat CON A
Poolresultat CON B

Placeringsmatcher
Placeringsmatcher CON


Nyårs Drive in

Inbjudan
Resultat dag 1
Resultat alla klasser

 

Östsvenska Mästerskapen 2010
Program
Resultat och startlistor
Antal spelare per klass och dag 


ProViva Activespelen 2010
Resultat
Program
Deltagarlista
Seedade spelare
Anmälda spelare per klubb
Inbjudan

Safe Transport Top 16 2010
Slutspelsresultat
Resultat Poolspel
Matchöversikt Poolspel
Lottning Poolspel
Program
Deltagarlista


Spårvägens Drive In 2010
Resultat
Poängvärdessammanställning


TTEXSPELEN 2010

Resultat 2010
Poängvärdessammanställning
Program
Anmälda spelare (klubbvis)
Anmälda spelare (klassvis)
Seedade spelare

Talangjakten 2010

Placeringsmatcher plats 1-48

Matchöversikt A-slutspel
Matchöversikt B-slutspel
Matchöversikt C-slutspel
Matchöversikt D-slutspel

Matchöversikt Consolation A-slutspel
Matchöversikt Consolation B-slutspel
Matchöversikt Consolation C-slutspel

Resultat lördag 9/1
Matchöversikt Pool T
Matchöversikt Pool U
Matchöversikt Pool V
Matchöversikt Pool X
Matchöversikt Pool Y
Matchöversikt Pool Z

Poolresultat Pool T
Poolresultat Pool U
Poolresultat Pool V
Poolresultat Pool X
Poolresultat Pool Y
Poolresultat Pool Z

Matchöversikt Consolation Pool T
Matchöversikt Consolation Pool U
Matchöversikt Consolation Pool V
Matchöversikt Consolation Pool X

Poolresultat Consolation Pool T
Poolresultat Consolation Pool U
Poolresultat Consolation Pool V
Poolresultat Consolation Pool X

Program Talangjakten 2010
Anmälda Talangjakten 2010
Inbjudan Talangjakten 2010

ÖSM 2009
Resultat ÖSM 2009
Inbjudan ÖSM 2009

Veteran-DM 2009
Resultat Veteran-DM 2009
Resultat Pensionärs-DM 2009

ProViva Activespelen 2009
Resultatlista ProViva 2009
Program
Anmälda spelare
Seedade spelare
Poängvärde

Drive in i Vattholma

Inbjudan Drive in i Vattholma, 15/8, 2009

Top 16 2009

Program Top 16, 2009
Deltagarlista Top 16, 2009
Inbjudan Spårvägen Top 16, 22-23 augusti, 2009

Uppdaterad: 2017-10-12 12:35
Skribent: Anders Svensson

PingisPlayLogo


Måndag 20 november kl 18:30:
Spårvägen Herrar - Kävlinge
Lördag 25 november:
Spårvägen Damer - Halmstad
Söndag 26 november:

Spårvägen Damer - Eslöv
Samtliga kommande matcher

facebook

180 FB

 

Våra samarbetspartners:

DONIC LOGO-svart

 

 

Salesforce 

 

 

 

 ND_logo3

Skärmavbild 2015-03-30 kl. 22.23.33 

 

Postadress:
Spårvägens BTK - Bordtennis
Tellusborgsvägen 22
12633 Hägersten

Kontakt:
Tel: 08-199297
Fax: 08-199297
E-post: This is a mailto link

Se all info